توئیک کردن سرویسهای ویندوز ۷ با ابزار SMART Utility

بیشتر کاربران ویندوز درباره سرویس‌های ویندوز چیزی نمی‌دانند. سرویس برنامه‌ یا فرآیندی است که در پس زمینه ویندوز اجرا می‌شود و از برنامه‌ها دیگر پشتیبانی می‌کند. خیلی از کاربران حرفه‌ای ویندوز سرویسهای غیر ضروری را حذف می‌کنند تا با این کار سرعت بوت ویندوز افزایش یابد. اگر شما کاربر مبتدی هستید، در این مقاله ابزاری را به شما معرفی خواهیم کرد که کار تنظیمات سرویس‌های ویندوز ۷ را با آن می‌توانید به راحتی انجام دهید.

توئیک کردن سرویسهای ویندوز ۷ با ابزار SMART Utility

SMART یک ابزار سبک و رایگان است که با استفاده از آن می‌توان سرویس‌های ویندوز ۷ را توئیک کرد. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید به راحتی سرویس‌ها را غیرفعال یا متوقف کنید یا دوباره شروع کنید. در این ابزار با کلیک بر روی هر سرویس می‌توانید اطلاعاتی درباره آن سرویس را مشاهده کنید و همچنین محل آن سرویس را هم ببینید.

برای تغییر نوع استارت سرویسی خاص کافیست بر روی سرویس مورد نظر راست کلیک کنید و یکی از گزینه‌های Automatic یا Manual یا Disable را انتخاب کنید. با دوبار کلیک کردن بر روی یک سرویس، می‌توانید آن سرویس را Start یا Stop کنید.

توئیک کردن سرویسهای ویندوز ۷ با ابزار SMART Utility

اگر شما به تازگی با سرویسهای ویندوز آشنا شده‌اید و اطلاعاتی در اینباره ندارید، می‌توانید از گزینه‌های Safe یا Tweaked یا Advanced و یا Default استفاده کنید تا تنظیمات سرویس‌ها خیلی سریع تغییر کند.

در آخر اگر شما علاقه به استفاده از برنامه‌های جانبی برای توئیک کردن سرویس‌ها ندارید می‌توانید آموزش فعالسازی یا غیرفعالسازی سرویس‌ها در ویندوز ۷ را مطالعه کنید.

ذکر این نکته ضروری است که برخی از سرویس‌ها برای اجرای درست ویندوز ضروری می‌باشند و نباید غیرفعال شوند. بنابراین اگر با بخش‌ سرویس‌های ویندوز آشنایی کافی ندارید، بهتر است با این قسمت کاری نداشته باشید. چون ممکن است در صورت استفاده نادرست از این ابزار یا بخش سرویس‌ها، ویندوز شما آسیب‌های جدی ببیند.

این ابزار نیازی به نصب ندارد و کاملاً پرتابل است و از لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید.

دانلود Smart

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *