بازکردن و مشاهده تصاویر HEIC در ویندوزهای ۷ و ۸/۸.۱

تا الآن، احتمالاً درباره فرمت تصویری HEIC شنیده‌اید. فرمت HEIC یک فرمت تصویری جدید است که تقریباً ۴۰ درصد حجم کمتری نسبت به فرمت JPG به خود اختصاص می‌دهد بدون اینکه تصویر را فشرده کند و از کیفیت تصویر کاسته شود.

به خاطر اینکه فرمت HEIC تقریباً نصب فرمت JPG است، اولین بار کمپانی اپل شروع به استفاده از این فرمت ناشناخته در دستگاه‌های آیفون خود کرد و رفته‌ رفته این فرمت در حال تبدیل شدن به یک فرمت تصویری بسیار محبوب است.

بازکردن و مشاهده تصاویر HEIC در ویندوزهای ۷ و ۸/۸.۱

دستگاه‌های آیفون دارای سیستم عامل iOS 11 به بالا دارای گزینه‌ای برای ذخیره تصاویر با فرمت HEIC به جای JPG است تا با این کار فضای کمتری از دستگاه اشغال شود. اگر شما از آیفون دارای سیستم عامل iOS 11 به بالا استفاده می‌کنید و ظرفیت مموری شما ۳۲ گیگ یا ۶۴ گیک است، فعال کردن این گزینه حتماً پیشنهاد می‌شود.

گوشی‌های آیفون ۷ به بالا به صورت خودکار هنگام انتقال فایلهای HEIC به کامپیوتر، فرمت تصاویر را به JPG تبدیل می‌کنند تا در کامپیوتر هم کاربران بتوانند تصاویر را مشاهده کنند. اما شاید شما بخواهید از این کار صرف نظر کنید و عکسها را با همان فرمت HEIC در کامپیوتر خود ذخیره کنید تا با این کار مانع اشغال فضای اضافی در درایوهای کامپیوتر خود شوید. اما چگون میتوان تصاویر HEIC را در ویندوزهای ۷ و ۸ و ۸.۱ باز کرد؟ چون که این فرمت به تازگی معرفی شده است و این ویندوزها از این فرمت پشتیبانی نمی‌کنند.

در واقع حتی در ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹ به قبل هم این فرمت پشتیبانی نمی‌شد و مایکروسافت از ورژن ۱۸۰۳ به بعد این فرمت را به ویندوز ۱۰ اضافه کرد. ورژن ۱۸۰۳ در بهار ۱۳۹۷ توسط مایکروسافت ارائه شد.

باز کردن تصاویر HEIC در ویندوز ۷ و ویندوز ۸ و ۸.۱

اگر شما از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ یا ۸.۱ استفاده می‌کنید، برای باز کردن تصاویر HEIC چاره‌ای ندارید جز اینکه از نرم‌افزارهای جانبی استفاده کنید.

CopyTrans HEIC یک پلاگین ساده و رایگان است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی فرمت‌‌های تصویری HEIC/HEIF را در ویندوز خود مشاهده کنید. خوبی این پلاگین این است که با استفاده از آن می‌توان تصاویر HEIC/HEIF را در همان نمایش دهنده تصاویر پیش‌فرض ویندوز مشاهده کرد.

این نرم‌افزار نه تنها به شما اجاره مشاهده تصاویر HEIC/HEIF را می‌دهد بلکه شما می‌توانید حتی فرمت HEIC را به JPEG تبدیل کنید. برای این کار کافیست بر روی یک تصویر HEIC/HEIF راست کلیک کنید و گزینه Convert to JPEG with CopyTrans را انتخاب کنید.

بازکردن و مشاهده تصاویر HEIC در ویندوزهای ۷ و ۸/۸.۱

لطفا توجه داشته باشید که شما با این نرم‌افزار فرمت HEVC را نمی‌توانید مشاهده کنید.

با استفاده از لینک زیر می‌توانید آخرین ورژن CopyTrans HEIC را از سایت رسمی این نرم‌افزار دانلود کنید.

دانلود CopyTrans HEIC

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 18 =