مایکروسافت در ازای دانلود اکستنشن‌های HEIF و HEVC پول دریافت می‌کند

هنگامیکه شما برای اولین بار در ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ یک تصویر با فرمت HEIC را باز می‌کنید، اپ Photos پیغامی را با عنوان “Install additional codecs to work with this file” را نمایش می‌دهد و به همراه آن یک لینک “Download codecs at Microsoft Store” برای دانلود کدک‌های لازم هم نمایش می‌دهد.

اکستنشن‌های HEIF و HEVC برای ویندوز ۱۰

با کلیک بر روی لینک “Download codecs at Microsoft Store” شما وارد صفحه مربوط به اکستنشن‌های HEIF و HEVC در ویندوز استور خواهید شد. شما برای مشاهده فرمت‌های HEIF/HEIC و HEVC در ویندوز ۱۰ باید اکستنشن‌ مربوط به این فرمت‌ها را از ویندوز استور دانلود کنید.

اکستنشن‌های HEIF و HEVC برای ویندوز ۱۰

همانطور که در تصاویر پایین مشاهده می‌کنید به نظر می‌رسد دانلود این اکستنشن‌ها دیگر مجانی نیست. مایکروسافت در ازای دانلود این اکستنش‌ها مبلغ بسیار کمی دریافت می‌کند، این در حالی است که دانلود این اکستنشن‌ها باید کاملاً رایگان باشد چون در اصل بخشی از ویندوز ۱۰ می‌باشند.

اکستنشن‌های HEIF و HEVC برای ویندوز ۱۰

اکستنشن‌های HEIF و HEVC برای ویندوز ۱۰

البته دانلود این اکستنشن‌ها تا همین چند وقت پیش رایگان بود.

خوشبختانه در ویندوز استور پک دانلود مشابهی وجود دارد که اتفاقا توسط خود مایکروسافت هم ارائه شده است و با نصب آن می‌توان فرمت‌های HEIF و HEVC را مشاهده کرد.

فرمت‌های HEIF و HEVC با عرضه iOS 11 در سال ۲۰۱۷ توسط کمپانی اپل معروف شد که اولین بار در آیفون و آیپد به کار گرفته شد. این فرمت‌ها تقریباً نصف فرمت JPG حجم کمتری اشغال می‌کنند و به همین دلیل فضای آزاد بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

اگر شما از ویندوز ۷ یا ۸ استفاده می‌کنید، می‌توانید به مقاله آموزش باز کردن و مشاهده تصاویر HEIC در ویندوز ۷ و ۸ مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نه =