حذف تبلیغات هنگام پرینت صفحات وب در مرورگر اج

اگر تابحال مقاله‌ای از سطح اینترنت پرینت کرده باشید، متوجه این موضوع شده‌اید که بیشتر صفحات اینترنت دارای تبلیغات آزاردهنده‌ای می‌باشند و حذف این تبلیغات هنگام پرینت صفحات کار مشکلی است.

اگر بخواهید فقط محتوای مقالات را چاپ کنید، باید به صورت دستی از مقاله کپی گرفته و آن را در یک نرم‌افزار واژه‌پرداز مثل ورد پیست کنید و تبلیغات را یکی یکی حذف کرده و سپس اقدام به پرینت مقاله کنید. اما این شیوه‌ی دستی هنگامی که بخواهید تعداد بسیار زیادی مقاله را پرینت کنید، اصلا کار جالبی نیست.

خوشبختانه، اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، برای حذف تبلیغات هنگام پرینت صفحات وب می‌توانید از قابلیت clutter-free printing در مرورگر اج استفاده کنید. این قابلیت در ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹۳ و بالاتر موجود است.

اگر هنگام پرینت گرفتن از صفحات وب در مرورگر اج، گزینه clutter-free printing را انتخاب کنید، به صورت اتوماتیک همه تبلیغات به همراه لینکهای اضافی در سایدبار و قسمتهای دیگر را هم پاک می‌کند. بر اساس گفته‌های مایکروسافت، این گزینه clutter-free printing ممکن است در برخی از صفحات وب درست کار نکند، اما با تستهایی که ما انجام داده‌ایم، تا بحال در همه صفحات درست کار کرده است.

علاوه بر قابلیت clutter-free printing، شما می‌توانید در مروگر اج از قابلیت reading view برای پرینت صفحات بدون تبلیغات استفاده کنید.

شیوه ۱ از ۳

پرینت صفحات بدون تبلیغات در مرورگر اج

۱. در مروگر اج، صفحه وبی که می‌‌خواهید بدون تبلیغات پرینت شود را باز کنید.

۲. کلیدهای ترکیبی Ctrl+p را فشار دهید تا پنجره پرینت باز شود. در قسمت Clutter-free printing، گزینه On را انتخاب کنید تا صحفه موردنظر دوباره بدون تبلیغات و دیگر عناصر اضافی لود شود و سپس بر روی دکمه Print کلیک کنید تا صفحه وب بدون تبلیغات پرینت شود.

حذف تبلیغات هنگام پرینت صفحات وب

شیوه ۲ از ۳

پرینت مقاله از صحفات وب بدون تبلیغات با استفاده از مرورگر اج

در اینجا با قابلیت reading view در مرورگر اج آشنا خواهیم شد که با آن می‌توان صفحات وب را در مرورگر اج بدون تبلیغات مشاهده و پرینت کرد.

۱. در مروگر اج، صفحه‌ای که می‌خواهید بدون تبلیغات چاپ شود را باز کنید و سپس بر روی آیکون reading view (در تصویر زیر ببینید) کلیک کنید.

حذف تبلیغات هنگام پرینت صفحات وب

شما باید الآن بتوانید صفحه وب را در حالت reading view مشاهده کنید. همزمان کلیدهای ترکیبی Ctrl+p را فشار دهید تا پنجره پرینت باز شود. بر روی دکمه Print کلیک کنید تا صفحه مورد نظر بدون تبلیغات پرینت شود.

حذف تبلیغات هنگام پرینت صفحات وب

شیوه ۳ از ۳

استفاده از Print Friendly برای پرینت صفحات وب بدون تبلیغات

Print Friendly یک سرویس رایگان است که برای پرینت صفحات بدون تبلیغات طراحی شده است.

برای استفاده از این سرویس کافیست سایت Print Friendly را در هر مروگری که مایل هستید باز کنید، لینک صفحه‌ای که می‌خواهید پرینت شود را کپی کرده و در این سایت پیست کرده، بر روی دکمه Preview کلیک کرده تا پیشنمایش بارگذاری شود و سپس با کلیدهای ترکیبی Ctrl+P پنجره پرینت را باز کنید و بر روی دکمه Print کلیک کنید.

حذف تبلیغات هنگام پرینت صفحات وب

اگر سرویس Print Friendly را دوست داشتید، می‌توانید اکتنشن آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید. اکتنشن این سرویس برای مرورگرهای اج، کروم، فایرفاکس، و اینترنت اکسپلورر موجود است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *