فعال کردن اکستنشن‌های مرورگر اج در حالت ناشناس

در حالت پیشفرض، مرورگر مایکروسافت اج به شما اجازه استفاده از اکستنشن‌ها را در حالت ناشناس نمی‌دهد. علت این امر این است که حالت ناشناس برای این منظور درست شده است که هیچگونه تاریخچه وبگردی به جا نماند و به همین خاطر مرورگر اج تضمینی برای اینکه اکستنشن‌ها اطلاعاتی را جمع‌آوری و ذخیره نکنند، نمی‌دهد.

اما اگر شما بیشتر اوقات از مرورگر اج در حالت ناشناس استفاده می‌کنید و از یک اکستنشن‌ مورد نیازتان هم زیاد استفاده می‌کنید، می‌توانید نظیمات مرورگر اج را به شکلی تغییر دهید که اکستنشن‌ها در حالت ناشناس فعال باشند.

فعال کردن اکستنشن‌ها برای حالت ناشناس در مرورگر اج

قابلیت فعالسازی اکستنشن‌ها در حالت ناشناس در ویندوز ده ورژن ۱۷۰۹ (Fall Creators Update) یا ورژن‌های قبلی موجود نیست و شما باید ویندوز خود را به ورژن ۱۷۰۷۴ (Redstone 4) یا بالاتر ارتقا داده باشید تا بتوانید اکستنشن‌ها را در حالت ناشناس فعال کنید.

فعالسازی اکستنشن‌ها برای حالت ناشناس در مرورگر مایکروسافت اج

در ادامه خواهیم دید که چگونه می‌توان اکستنشن‌ها را برای حالت ناشناس در مرورگر اج فعال کرد.

۱. مرورگر اج را باز کنید. بر روی آیکون سه نقطه (در تصویر زیر) کلیک کنید و سپس گزینه Extensions را باز کنید تا همه اکستنشن‌های نصب شده را ببینید.

فعال کردن اکستنشن‌ها برای حالت ناشناس در مرورگر اج

۲. مطمئن شوید که اکستنشن‌هایی را که می‌خواهید در حالت ناشناس استفاده کنید، ابتدا فعال شده باشند. نشانگر ماوس را بر روی اکستنشن مورد نظر برده و بر روی آیکون Settings (چرخ دنده) کلیک کنید.

فعال کردن اکستنشن‌ها برای حالت ناشناس در مرورگر اج

۳. تیک گزینه Allow for InPrivate browsing را بزنید تا اکستنشن در حالت ناشناس فعال شود. اگر این گزینه خاکستری است، احتمالا اکستنشن موردنظر غیر فعال است. پس اول اکستنشن را فعال کنید.

فعال کردن اکستنشن‌ها برای حالت ناشناس در مرورگر اج

حالا می‌توانید مرورگر اج را در حالت ناشناس باز کنید و چک کنید که آیا اکستنشن‌ها در در این حالت فعال هستند یا نه.

لطفا دقت کنید که برای فعال کردن همه اکستنشن‌ها در حالت ناشناس باید این مراحل را برای هر اکستنشن جداگانه انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *