پاک کردن همه نقاط بازگردانی Restore Points به غیر از آخرین‌ها در ویندوز ۷

قابلیت System Restore در ویندوز ۷ مقدار قابل توجهی از فضای دیسک را اشغال می‌کند. در حالت پیش‌فرض، این قابلیت ۳ درصد از کل ظرفیت درایو را اشغال می‌کند. گرچه برای کامپیوترهایی که ظرفیت دیسک‌های آنها چند ترابایت باشد این مقدار بسیار ناچیز است اما برای کامپیوترهایی که از حافظه‌های SSD کم حجم یا هارد دیسک‌های کم حجم استفاده می‌کنند ۳ درصد عدد بسیار بالایی است.

چگونه می‌توان در ویندوز ۷ نقاط بازگردانی قدیمی را پاک کرد اما نقاط بازگردانی جدید را نگه داشت

برای آزاد سازی فضای خالی در درایوها، یکی از کارهایی که می‌توانید بکنید پاک کردن این نقاط بازگردانی یا غیرفعال کردن کامل آن است. اما چون این قابلیت بسیار کاربردی است و تمام تنظیمات و فایلهای سیستمی را به زمان گذشته برمی‌گرداند، بدون اینکه تغییری در فایلهای شخصی ایجاد کند، اصلاً غیرفعال کردن آن توصیه نمی‌شود.

بنابراین یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید بکنید پاک کردن نقاط بازگردانی قدیمی می‌باشد. با این کار نقاط بازگردانی که اخیراً ساخته شده‌اند و جدیدتر هستند پاک نخواهند شد.

در این آموزش با این روش آشنا خواهیم شد که چگونه می‌توان در ویندوز ۷ نقاط بازگردانی قدیمی را پاک کرد اما نقاط بازگردانی جدید را نگه داشت.

پاک کردن نقاط بازگردانی قدیمی در ویندوز ۷

۱. بر روی درایو مورد نظر خود راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

۲. در زیر تب General، بر روی دکمه Disk Cleanup کلیک کنید تا این پنجره باز شود.

۳. حالا بر روی دکمه Clean up system files کلیک کنید.

۴. در پنجره باز شده، وارد تب More Options شوید.

۵. در قسمت System Restore and Shadow Copies، بر روی دکمه Clean up کلیک کنید تا عملیات پاک کردن نقاط بازگردانی قدیمی شروع شود. هنگامی که پیغام بازبینی نمایش داده شد بر روی دکمه Delete کلیک کنید.

با این روش تمام نقاط بازگردانی قدیمی پاک خواهد شد اما نقاط بازگردانی که اخیراً در ویندوز ۷ شما ایجاد شده است، حفظ خواهند شد و همچنین بخشی از ظرفیت درایو شما از فایلهای اضافی نیز آزاد خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *