رفع مشکل عدم افزایش روشنایی صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

بیشتر کاربران از کلیدهای میانبر موجود بر روی صفحه کلید برای افزایش یا کاهش روشنایی صفحه نمایش استفاده می‌کنند. خیلی از کاربران به صورت دستی در شب نور صفحه نمایش را کاهش می‌دهند و خیلی‌ها هم در روز نور صفحه نمایش را افزایش می‌دهند.

برای برخی کاربران ممکن است این مشکل پیش بیاید که گاهی اوقات نتوانند روشنایی صفحه نمایش را افزایش دهند. اگر شما هم با مشکل اینچنینی مواجه شده‌اید می‌توانید از یکی از راهکارهای زیر برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.

راه حل ۱ از ۴

استفاده از همه سه روش برای برطرف کردن مشکلات روشنایی صفحه نمایش

اگر شما هم قادر به افزایش روشنایی نور صفحه نمایش نیستید می‌توانید به مقاله ۳ روش برای برطرف کردن مشکلات نور صفحه نمایش مراجعه کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد می‌توانید از روشهای ذکر شده در ادامه استفاده کنید.

راه حل ۲ از ۴

ریبوت کردن کامپیوتر

ریبوت کردن کامپیوتر باعث ری‌استارت شدن همه درایورها از جمله درایور کارت گرافیک می‌شود. گاهی اوقات با ریبوت کردن این مشکل حل می‌شود. پس یکبار این روش را هم امتحان کنید.

غیرفعال کردن سنسور روشنایی تطبیقی (adaptive brightness)

امروزه بیشتر لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها دارای سنسوری برای تطبیق خودکار نور صفحه نمایش با شدت نور محیط دارند. هنگامی که این قابلیت فعال باشد به شما اجازه افزایش نور صفحه نمایش به صورت دستی را نمی‌دهد. خاموش کردن آن باعث می‌شود که به صورت دستی بتوانید نور صفحه نمایش را افزایش دهید. برای غیر فعال کردن این سنسور باید به روش زیر عمل کنید:

۱. بر روی آیکون باتری در تسکبار راست کلیک کنید و گزینه Power Options را انتخاب کنید.

رفع مشکل عدم افزایش روشنایی صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

۲. در زیر قسمت Selected plan، بر روی لینک Change plan settings کلیک کنید. با این کار پنجره Edit Plan Settings باز می‌شود.

رفع مشکل عدم افزایش روشنایی صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

۳. بر روی لینک Change advanced power settings کلیک کنید.

رفع مشکل عدم افزایش روشنایی صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

۴. دسته Display را باز کنید، سپس دسته  Enable adaptive brightness را باز کنید و در آخر دو گزینه On battery و Plugged in را غیر فعال کنید.

رفع مشکل عدم افزایش روشنایی صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

حالا باید بتوانید نور صفحه نمایش را افزایش دهید.

دقت داشته باشید که اگر بیشتر از یک Power Plan استفاده می‌کنید شاید لازم باشد برای همه آنها این مراحل را تکرار کنید.

راه حل ۴ از ۴

نصب دوباره درایور کارت گرافیک

نصب دوباره درایور کارت گرافیک آخرین راه‌کاری است که می‌توان برای برطرف کردن مشکل روشنایی صفحه نمایش انجام داد. برای نصب دوباره کارت گرافیک باید یکبار آن را پاک کنید و دوباره یک نسخه تازه را نصب کنید. بعد از نصب دوباره درایور کارت گرافیک حتماً سنسور روشنایی تطبیقی را هم غیر فعال کنید.

و در آخر پیشنهاد می‌شود نگاهی به مقاله تنظیم نور صفحه کلید در ویندوز ۱۰ هم بیندازید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 2 =