۵ راه برای تبدیل فرمت HEIC به JPG یا PNG

آیا شما هم به دنبال راهی برای تبدیل تصاویر HEIC به JPG یا PNG هستید؟ یا اینکه شاید بخواهید به صورت آفلاین تصاویر HEIC را به JPG یا PNG تبدیل کنید. در این آموزش با ۵ روش ساده برای تبدیل فرمت HEIC به JPG یا PNG آشنا خواهیم شد.

همانطور که احتمالاً تا به الآن متوجه شده‌اید، آیفون‌های جدید تصاویر گرفته شده را با فرمت HEIC ذخیره می‌کنند. خوبی این فرمت این است که تقریباً نصف فرمت JPG فضا اشغال می‌کند بدون اینکه از کیفیت تصویر کم شود.

اگر شما در کامپیوتر خود تصاویر زیادی با فرمت HEIC دارید، ممکن است بخواهید آنها را به فرمت‌ JPG یا PNG تبدیل کنید تا با بقیه نرم‌افزارها هم بتوانید تصاویر خود را مشاهده کنید زیرا هنوز این فرمت به خاطر جدید بودن، توسط خیلی از نرم‌افزارها پشتیبانی نمی‌شود. در ادامه با ۵ راه ساده برای تبدیل تصاویر HEIC به JPG یا PNG آشنا خواهیم شد.

توجه: پیشنهاد می‌شود از این به بعد تصاویر خود را با فرمت HEIC در کامپیوتر خود ذخیره کنید. چونکه این فرمت تقریبا نصف JPG فضا اشغال می‌کند و در نتیجه فضای خالی بیشتری در درایوهای خود خواهید داشت. همچنین این فرمت در حال تبدیل شدن به فرمت معروفی است و بزودی همه دستگاه‌ها و برنامه‌ها از آن پشتیبانی خواهند کرد. اگر در کامپیوتر خود فرمت HEIC را نمی‌توانید مشاهده کنید میتوانید به مقاله قبلی برای باز کردن و مشاهده فرمت HEIC در ویندوزهای ۷ و ۸ مراجعه کنید. همچنین ویندوز ۱۰ از ورژن ۱۸۰۳ به بعد از این فرمت نیز پشتیبانی می‌کند.

تبدیل HEIC به JPG با ابزار iMazing HEIC Converter

ابزار HEIC Converter یک برنامه رایگان است که با استفاده از آن می‌توانید تصاویر HEIC را به JPG یا PNG تبدیل کنید. برای اینکار کافیست به راحتی فایل HEIC یا فولدری حاوی تصاویر HEIC را به داخل برنامه بکشید و رها کنید تا به صورت دسته جمعی همه تصاویر HEIC به JPG یا PNG تبدیل شوند.

تبدیل فرمت HEIC به JPG یا PNG

دانلود iMazing HEIC Converter

HEIC Converter Free

این هم یک ابزار رایگان دیگر برای تبدیل تصاویر HEIC به JPG یا PNG می‌باشد. شما می‌توانید با این برنامه کیفیت تصاویر را نیز تعیین کنید. همچنین گزینه‌ای برای نگه‌داری یا پاک کردن اطلاعات Exif در عکسها نیز وجود دارد. این برنامه هم مانند برنامه قبلی می‌تواند به صورت دسته جمعی همه عکسهای HEIC را به JPG یا PNG تبدیل کند.

تبدیل فرمت HEIC به JPG یا PNG

دانلود HEIC Converter Free

CopyTrans HEIC

CopyTrans HEIC هم یک برنامه رایگان دیگر برای تبدیل تصاویر HEIC به JPG یا PNG است. این برنامه در اصل برای ویندوزها ۷ و ۸ طراحی شده است. چون این ویندوزها از فرمت HEIC پشتیبانی نمی‌کنند. این برنامه تصاویر HEIC را فقط به فرمت JPG تبدیل می‌کند.

تبدیل فرمت HEIC به JPG یا PNG

برای اینکار کافیست بر روی تصویر HEIC راست کلیک کنید و گزینه Convert to JPEG with CopyTrans را انتخاب کنید تا تصاویر سریعا به JPG تبدیل شوند. تصاویر تبدیل شده در همان محل فایل اصلی ذخیره خواهند شد.

دانلود CopyTrans HEIC برای ویندوز ۷ و ۸

استفاده از تبدیل کننده داخلی در خود سیستم عامل iOS

آیا می‌دانستید در خود گوشی آیفون گزینه‌ای برای تبدیل اتوماتیک تصاویر HEIC به JPG در هنگام انتقال تصاویر به کامپیوتر وجود دارد؟ در گوشی آیفون خود وارد قسمت Settings شوید و سپس وارد قسمت Photos شوید و گزینه Automatic را در زیر قسمت Transfer to Mac or PC انتخاب کنید تا هنگام انتقال تصاویر به کامپیوتر به صورت اتوماتیک به فرمت JPG تبدیل شوند.

تبدیل فرمت HEIC به JPG یا PNG

ارسال تصاویر HEIC از آیفون به ویندوز از طریق ایمیل

شما می‌توانید با ایمیل کردن عکسهای HEIC به صورت ضمیمه نیز فرمت آنها را به JPG تبدیل کنید. در این روش هم فرمت عکسهای HEIC به صورت اتوماتیک به JPG تبدیل می‌شود.

شما از چه روشی برای تبدیل تصاویر HEIC به JPG یا PNG استفاده می‌کنید؟ لطفاً تجربیات خود را با دیگر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =